İfade Fikir Derneği 5. Yılını Kutladı

İfade Fikir Derneği, 16 Aralık 2023’te MTA Genel Müdürlüğü Fuaye Alanı’nda gerçekleştirdiği programla kuruluşunun 5. yılını kutladı.

30 Kasım 2018’de yayımlanan manifesto ile faaliyetlerine başlayan İfade Fikir Derneği’nin 5. yıl dönümünü kutlama kokteyli 16 Aralık 2023 tarihinde Ankara’da MTA Genel Müdürlüğü Fuaye Alanı’nda gerçekleştirildi. Etkinliğe İfade Fikir Derneği üyelerinin ve gönüllülerinin yanı sıra araştırmacılar, akademisyenler ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

İfade Fikir Derneği 5. Yıl Kokteyli, misafirlerin karşılanması ile başladı. Yapılan açılış konuşmasında İfade Fikir Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Vasıf İnanç Duygulu, Türk milliyetçilerinin sivil toplum sahasında yaptığı çalışmaların öneminden ve gerçekleştirilen faaliyetlerin amacını siyaset dışı, sivil bir milliyetçilik anlayışının hakim hale getirilmesi çabası olarak belirtti. İfade Fikir Derneği’nin kuruluşundan bu yana yaptığı eğitim faaliyetlerini ve geliştirdiği projeleri sürdürmeye devam edeceğini, ek olarak güncel ve önemli meselelere dair raporlamalara başlanacağını ve bu yönde İfade Fikir Derneği’nin her türlü desteğe açık olduğunu ifade etti.  İfade Fikir Derneği’nin kuruluşundan itibaren gerçekleştirilen bütün faaliyetlerde emek veren dernek üyelerine, eğitim programlarında derneği yalnız bırakmayan akademisyenlere, sürdürülebilir iş birliği gayretlerini karşılıksız bırakmayan Türk milliyetçisi sivil toplum kuruluşlarına ve derneğin kuruluşunun beşinci yılının kutlandığı etkinliğe katılan konuklara teşekkür amacıyla konuşma sırasında bütün katılımcılara hediye takdim edildi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılına ithafen konuklara takdim edilen hediyelerin 1923 seçimlerinde mebus seçilerek 2. TBMM’yi Cumhuriyet’in kurucu meclisi haline getiren 284 milletvekili anısına tasarlanan ve o günün milletvekili mazbata ve tercüme-i hal beyanı belgesinden ilham alınan hatıra mazbataları katılımcılardan ilgi gördü. Açılış konuşmasının ardından Nakış Ensemble isimli müzik grubunun Klasik Türk Müziği eserlerini seslendirdiği dinleti ve ikramlarla program nihayete erdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.