Meşale Fikir Atölyesi ve Düşünce Atölyesi Başvuruları Başladı

Meşale Fikir Atölyesi’nin 1. ve 2. dönemleri ile Düşünce Atölyesi 1 Ekim 2022 tarihinde başlıyor. Bu atölyelere katılmak isteyenlerin atölyeler hakkında genel bilgileri edindikten sonra sayfanın altında bulunan başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir.

İlk olarak 2021-2022 Akademik Yılı Güz Dönemi’nde başlayan ve hem İfade Fikir Derneği üyeleri hem atölye katılımcıları açısından verimli toplantılara sahne olan atölyeler yeni dönemde de Kültür Mahallesi Dr. Mediha Eldem Sokak 81/15 adresinde yer alan İfade Fikir Derneği merkezinde gerçekleşecektir.

Meşale Fikir Atölyesi

Ankara’da yer alan üniversitelerin hazırlık, birinci ve ikinci sınıflarında Ankara’daki üniversitelerin hazırlık, birinci ve ikinci sınıf öğrencilerine yönelik gerçekleştirilen Meşale Fikir Atölyesi’in dernek üyelerinin eşlik ettiği toplantılarında Kant’tan Çehov’a, Rouessau’dan Thomas More’a yazar ve filozofların eserleri okunmakta ve tartışılmaktadır. Azami 15 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantılar iki haftada bir cumartesi günleri saat 13.00’te gerçekleştirilecektir. Meşale Fikir Atölyesi’ne grup katılımcılarından olan Fatih İsa Bekis koordinatörlük yapacak olup ilk toplantının ardından atölyede ele alınacak eserler belirlenecek ve materyallerin temini derneğimiz tarafından gerçekleştirilecektir.

Geçtiğimiz sene gerçekleştirilen Meşale Fikir Atölyesi’nde ele alınan eserler için bağlantıdaki adresi ziyaret edebilir, başvuru için sayfanın sonunda yer alan formu doldurabilirsiniz.

Meşale Fikir Atölyesi 2. dönem

Ankara’daki üniversitelerde öğrenimine devam eden ve Meşale Fikir Atölyesi’ne daha önce katılmış olan öğrenciler yönelik programda Türk düşünce hayatına etki etmiş olan düşünürlerin eserleri ele alınacaktır. Bu programa dışarıdan başvuru alınmamakla birlikte daha sonraki senelerde atölyenin ikinci dönemine katılabilmek için Meşale Fikir Atölyesi toplantılarına katılmak gerekmektedir. Gruba atölye katılımcılarından Enes Faruk Ertan koordinatörlük yapmakla birlikte toplantılar iki haftada bir cumartesi günleri saat 16.00’da dernek merkezinde gerçekleştirilecektir.

Düşünce Atölyesi: Türk Milliyetçilerinin Bugünkü Meseleleri

İlk olarak 2021-2022 Akademik Yılı’nda gerçekleştirilen Düşünce Atölyesi’nde katılımcılarla birlikte 1 Ekim 2022’den itibaren Türk Milliyetçilerinin Bugünkü Meseleleri temasıyla iki haftada bir cuma akşamları saat 19.00’da İfade Fikir Derneği merkezinde toplantılar yapılacaktır. Bu toplantılarda alanında uzman akademisyenlerle dış politikadan ekonomiye, çevre politikalarından insan haklarına, millet sosyolojisinden kültür sanat politikalarına Türk milliyetçilerinin 21. yüzyılda ilgi alanına girmesi gereken konular hakkında materyal bazlı tartışmalar gerçekleştirilecek ve beyin fırtınası yapılacaktır. Atölyenin ilk toplantısı 1 Ekim 2022, Cumartesi günü saat 19.00’da dernek merkezinde yapılacak ve izlence üzerinde katılımcılarla istişare yapılacaktır. Atölyeye başvuru için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Gönder

 1,602 Toplam Görüntülenme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.